УВАГА!!! Придбання та реалізація червонокнижних першоцвітів карається Законом!!!

УВАГА!!!
Придбання та реалізація червонокнижних першоцвітів карається Законом!!!

За придбання та реалізацію рослин, занесених до Червоної книги України, передбачена адміністративна відповідальність за статтею 88-1 КУпАП. Покарання передбачене у вигляді штрафу на суму від ста (1700 грн) до двохсот п’ятнадцяти (3655 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.
За знищення відповідних ранньоквітучих видів рослин накладається штраф за статтею 90 Кодексу України про адміністративні порушення від двадцяти (340 грн) до тридцяти (510 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від тридцяти (510 грн) до п’ятдесяти (850 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.
Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини, занесеної до Червоної книги України, передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, за одну черемшу (цибулю ведмежу) – 62 грн, за одну рослину шафрану (крокусу), підсніжника – від 49 грн до 62 грн в залежності від виду. За сон-траву «світить» штраф від 37 грн до 62 грн в залежності від виду.
Рекомендуємо жителям та гостям бути свідомими не зривати й не купувати дикоростучі рослини , що знаходяться під охороною держави.

0 Comments

Коментарів поки що немає

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *