Історична довідка

Село Вовчинець розташоване на північний схід від м. Івано-Франківська у межиріччі двох річок – Бистриці Надвірнянської та Бистриці Солотвинської. Віддаль від центру міста до села – всього 4 км.

За архівними даними с. Вовчинець засновано у 1378р , але не виключено, що воно було засновано раніше, коли Галичина опинилася під владою угорсько-польського короля Людовика.

Територія села складає 973га (11,6 % до загальної площі території міської ради); кількість населення – 3125 чол. (1,2 % до чисельності населення міської ради). Незначне збільшення чисельності порівняно з попередніми роками відбулося виключно за рахунок міграційного приросту.

У селі налічується 854 господарських дворів.

На території села діють 45 підприємців та підприємств, серед яких найбільші такі, як ТзОВ “Інтерком ЛТД”, ТзОВ “ЛММ Сервіс, НВ ПП «Нафтогазобладнання», СП ТзОВ «Кутська лісова компанія» та АТ «Обласне племпідприємство»

1310998251_3

 

За історичними даними з 1865р. діє церква Святого Архистратига Михаїла.

У Вовчинцях є загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, в якій навчається 110 учнів, функціонує ФАП, поштове відділення, філія центральної міської бібліотеки, діють 5 закладів торгівлі, 1 заклад громадського харчування кафе-колиба “Смерекова хата”.

Основні історичні та історико-архітектурні памятки :

· Памятник Т. Шевченку

· Церква Святого Архистратига Михаїла

· Символічна могила

1310998254_4

 

Спортивні заклади та споруди

· Футбольне поле -1

· Спортивний майданчик на подвір’ ї школи – 1

· Літня площадка для волейболу -1

· Міні футбольне поле – 3

З 2006р. виконавчий комітет сільської ради працює у новому приміщенні адмінбудинку, що дало змогу покращити якість обслуговування населення з наданням відповідних послуг. У цьому ж приміщенні тимчасово працює ФАП, де надається кваліфікована медична допомога жителям села. ФАП забезпечений відповідним інвентарем, обладнанням та медикаментами.

Пріоритетним напрямком розвитку села є підвищення якості життя громадян, забезпечення гідних умов проживання, праці та навчання. Невід’ємною умовою належного життєзабезпечення є надання базових послуг населенню, тобто розвиток всієї інфраструктури, яка включає системи водопостачання, водовідведення, будівництво та експлуатацію доріг, своєчасне вивезення сміття, чіткий графік роботи громадського автотранспорту та ін.

Для реалізації поставлених завдань першочерговим є розвиток бізнесу і туризму, який сприяє не лише залученню інвестицій, створенню нових робочих місць, а й побудові доброзичливих партнерських стосунків між місцевою владою та бізнесовою спільнотою. Це в свою чергу вимагає :

– створення на території сільської ради бізнесклімату, сприятливого для залучення інвестицій;

– забезпечення вагомого внеску туризму в сільський бюджет.